Комплексност на рецептот: Тешко

MOJATA-KUJNA-Domashna-pita

Домашна пита

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Вкусна домашна пита со фил по ваша желба

Повеќе
СВИНСКО СО КРАСТАВИЦИ

Свинско со краставици

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Тајландски специјалитет од свинско, краставици и кикирики.

Повеќе
Picture 093

Торта со фил од Пепси

Средна оцена: (0 / 5)

Состојки 300 гр. мелени плазма кекси 125 гр. маргарин 0,5 чаша сок 700 гр. млеко ...

Повеќе
cizkejk-malini

Чизкејк од бело чоколадо и малини

Средна оцена: (5 / 5)

Состојки 110 гр. чоколадни колачиња здробени во трошки 40 гр. шеќер 55 гр. путер омекнат ...

Повеќе
milibrod-spanakj

Чашки од милиброд со спанаќ

Средна оцена: (0 / 5)

Состојки 600 гр. спанаќ исецкан 4.5 чаши брашно сенаменско 1 лажичка сол 5 лажици путер ...

Повеќе
angliski-mafini

Англиски мафини

Средна оцена: (5 / 5)

Состојки 1 лажичка сол 6 чаши брашно сенаменско 1 чаша вода топла 2 лажици шеќер ...

Повеќе
miso

Мисо супа

Средна оцена: (5 / 5)

Состојки 12 чаши вода 1/2 лажица Вакаме или други алги 1 1/2 чаша моркови сецкани ...

Повеќе
Supa od kromid

Француска супа со кромид

Кујна:
Средна оцена: (4 / 5)

Состојки 2 лажици брашно 1 чаша бело вино 0,5 лажичка бибер 250 гр. кашкавал 50 ...

Повеќе
pizzapic

Пица

Средна оцена: (5 / 5)

Состојки 1 лажичка сол 1 чаша млеко 300 гр. брашно 1 филџан масло за готвење ...

Повеќе
musaka1

Мусака од модар патлиџан

Средна оцена: (5 / 5)

Вкусен традиционален македонски рецепт. Се приготвува во неколку варијанти со модри патлиџани, компири или тиквици.

Повеќе
Recipe Ads