Благи тостерки

2012-10-29
tosterki
 • Време на подготовка: 10m
 • Време на готвење: 20m
 • Вкупно време: 30m

Состојки
250 гр. маргарин
8 лажици шеќер
800 гр. брашно
1 прашок за пециво
1 ванилин шеќер
4 јајца

Упатство

Од сите состојки се меси хомогена смеса.
Се прават мали топченца, колку орев и се тостираат на тостер.
Готови се кога малку ќе поруменат.Print Friendly
Средна оцена од готвачи

(5 / 5)

5 5 4
Оценете го овој рецепт

4 . го оцениле рецептот

Од истата кујна:
 • cimet

  Торта од цимет

 • urmi

  Колач од урми

 • MOJATA-KUJNA-Domashna-pita

  Домашна пита

 • kiflicki

  Солени кифлички

 • MOJATA-KUJNA-Mlechna-kifla

  Млечни кифли

Коментари за рецептот

Comments (2)

 1. објавено од elena на мај 12, 2013

  А течност некоја,како на пример млеко или нешто слично за да се измеша?

  • објавено од klara boss на септември 13, 2013

   Elena, нема потреба од течност. Маргаринот и јајцата се доволни за да се направи тестото :)

Add Comment RegisterНапишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


*

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Recipe Ads