Тип на рецепт: сирење

ПЕЧЕНО МОЦАРЕЛА СИРЕЊЕ

Печено моцарела сирење

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусно мезе од моцарела сирење и чери домати.

Повеќе
МОЦАРЕЛА СТАПЧИЊА

Моцарела стапчиња

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Рецепт за вкусно панирано сирење со прелив по желба.

Повеќе
МАКАЛО ОД РУЗМАРИН И МАЈЧИНА ДУШИЦА

Намаз со рузмарин и мајчина душица

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (3 / 5)

Вкусен намаз од кремсирење со зачини.

Повеќе
ПАЛЕНТА СО ТИКВИЦИ И ПЧЕНКА

Палента со тиквици и пченка

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вистинско летно уживање, лесно за приготвување и лесно за јадење.

Повеќе
Photo0289

Печени компири со кашкавал и шунка

Тип на рецепт:, Кујна:
Средна оцена: (1 / 5)

Состојки 150 гр. кашкавал 150 гр. шунка ѓумбир по желба црн бибер мелен 10 компири ...

Повеќе
2013-03-29_19-06-12

Полнети компири

Тип на рецепт:,
Средна оцена: (5 / 5)

Состојки кашкавал пиперки лути млад кромид чадено свинско сирење мајонез павлака сенф сафран маслиново масло ...

Повеќе
2013-03-23_19-43-50

Потпечено сирење

Тип на рецепт:,
Средна оцена: (5 / 5)

Состојки маслиново масло бибер буковец домати лук чадено месо кашкавал магдонос оригано пиперки сирење Упатство ...

Повеќе
IMG_1266

Домашна даска

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Многу е декоративно, а целото мезе Ви е на маса, најразноврсно, во мали количини.

Повеќе
Recipe Ads