Тип на рецепт: пилешко

ПЕЧЕНО ПИЛЕШКО СО ПЕЧУРКИ

Печено пилешко со печурки

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Брзо и едноставно решение за вкусен ручек.

Повеќе
ПИЛЕШКИ ЏИГЕР

Пилешки џигер

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (4 / 5)

Пржен пилешки џигер приготвен со лук и лимон.

Повеќе
ПИЛЕШКО СО ОРЕВИ

Пилешко со ореви

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (4 / 5)

Вкусно пилешко печено со рузмарин и ореви.

Повеќе
ПИЛЕШКА САЛАТА

Пилешка салата

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Пилешка салата со тортиља чипс.

Повеќе
ПИЛЕШКО СО ТЕСТЕНИНИ

Пилешко со тестенини

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Зачинета пилешка салата.

Повеќе
ПИЛЕШКО СО ЗАЧИНИ И ЛУК

Пилешко со зачини и лук

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (4 / 5)

Печени пилешки батаци маринирани во совршена комбинација на зачини.

Повеќе
СВЕЖА ПАСТА САЛАТА

Свежа паста салата

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Салата од тестенини со аспарагус.

Повеќе
ПИЛЕШКИ СЕНДВИЧИ

Пилешки сендвичи

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусен рецепт за подготовка на пилешко месо со мешавина на зачини.

Повеќе
ПИЛЕШКА СУПА

Пилешка супа

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (2.5 / 5)

Вкусна варијанта на пилешка супа со компири и спанаќ.

Повеќе
ЛИСНАТО ТЕСТО СО ПИЛЕШКО

Лиснато тесто со пилешко

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусни кроасани со пилешко и сланина.

Повеќе
Recipe Ads