Тип на рецепт: овошје

ШПРИЦЕР ОД ЛУБЕНИЦА И ЛИМОН

Шприцер од лубеница и лимон

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Ви треба решение за летните жештини? Ви го предлагаме овој освежителен безалкохолен коктел од лубеница ...

Повеќе
ПАНИРАНИ ЈАБОЛКИ

Панирани јаболка

Средна оцена: (0 / 5)

Лесен рецепт за панирани јаболки, подготвени на далматински начин.

Повеќе
2013-07-10_23-30-40

Слатко од портокали

Тип на рецепт:,
Средна оцена: (5 / 5)

Состојки 1 кг. портокали кори и парчиња од портокалите 1 кг. шеќер 500 мл. вода ...

Повеќе
2013-06-30_20-37-59

Слатко од лубеница

Тип на рецепт:,
Средна оцена: (0 / 5)

Состојки 1 кг. лубеница 1 кг. шеќер 250 мл. вода 1 лимон 2 ванили Упатство ...

Повеќе
2013-05-26_15-41-31

Слатко од јагоди

Тип на рецепт:,
Средна оцена: (4 / 5)

Состојки 1 кг. шеќер 1 кг. јагоди 1 лимон Упатство Количината за слаткото сами ја ...

Повеќе
2013-03-21_15-31-50

Ивини корпички од тиква

Тип на рецепт:,
Средна оцена: (0 / 5)

Состојки лешници бадеми ананас црни сливи грозје бело и црно смокви мед канела сушено овошје ...

Повеќе
2013-03-17_13-49-50

Слатко од дуњи

Тип на рецепт:,
Средна оцена: (0 / 5)

Состојки 150 гр. бадеми 1 кг. вода 1200 гр. шеќер 1 кг. дуњи ванила лимон ...

Повеќе
liker jagoda 004

Ликер од Јагода

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Доколку не сакате да ставате рум,може ликерот да го направите и со ракија.

Повеќе
Recipe Ads