Тип на рецепт: морско

Ракчиња со сусам

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусен рецепт за зачинети ракчиња со печен сусам и зачини.

Повеќе

Чорба од ракчиња

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Кари чорба со компири и ракчиња.

Повеќе

Лосос со прелив од сенф

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Лососот се приготвува едноставно, а тајната на вкусот е во сосот.

Повеќе

Панирани лигњи

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (4 / 5)

Идеален летен ручек: Лигњи во домашна салса

Повеќе

Туна салата

Тип на рецепт:, Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Една од многуте варијанти на туна салата, овој пат приготвена со зелка.

Повеќе

Салата од октопод (или лигњи)

Тип на рецепт:,
Средна оцена: (5 / 5)

Состојки 1/2 кг. октопод или лигњи 4 – 5 лажици мајонез сол 3 патлиџани 4 ...

Повеќе