Тип на рецепт: макало

off.net.mk-23450

Макало од рузмарин и мајчина душица

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусно макало од кремсирење со зачини.

Повеќе
ЛЕСНО ЛЕТНО МАКАЛО

Лесно летно макало

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусно мезе за летни денови.

Повеќе
КАРИ СОС ОД ЛЕБЛЕБИЈА И СПАНАЌ

Кари сос од леблебија и спанаќ

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусен сос за љубители на кари зачин.

Повеќе
ТРОБОЈНО МАКАЛО

Тробојно макало

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусно макало за пченкарен чипс.

Повеќе
МАКАЛО ОД ЦРН ПАТЛИЏАН

Макало од црн патлиџан

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (3 / 5)

Рецепт за макало од црн патлиџан, сусам и лук.

Повеќе
ЗАЧИНЕТО КИСЕЛО МЛЕКО

Зачинето кисело млеко

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусно млечно макало со зачини.

Повеќе
ЦВЕКЛО СО ПАВЛАКА

Цвекло со павлака

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (3 / 5)

Вкусно предјадење од цвекло и павлака со печени лепчиња.

Повеќе
МАКАЛО ОД АВОКАДО

Макало од авокадо

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Основен рецепт за гвакамоле макало.

Повеќе
ПЕСТО ОД БОСИЛЕК

Песто од босилек

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Основен рецепт за песто од босилек.

Повеќе
МАКАЛО ОД СЛАНИНА И КАШКАВАЛ

Макало од сланина и кашкавал

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусно макало кое добро се комбинира со млад морков или краставички.

Повеќе
Recipe Ads