Тип на рецепт: говедско

Говедска чорба

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Вкусна чорба со мешан зеленчук и јачмен.

Повеќе

Зачинето говедско

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Рецепт за печено говедско месо, наполнето со лук и зачини.

Повеќе

Ќофтиња со лук

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Лесен рецепт за љубители на зачинета храна.

Повеќе

Говедски сендвич

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусен сендвич со говедско месо, кашкавал, кромид и печурки.

Повеќе

Чорба од цвекло и говедско

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Рецепт за љубителите на чорби и супи.

Повеќе

Говедски ролат со печурки

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Рецептите за месни ролати се многу лесно прилагодливи за сечиј вкус. Можете да употребите месо ...

Повеќе