Тип на рецепт: доручек

СОЛЕНА ТОРТА

Солена торта

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Рецептот можете да го измените по ваш вкус и да додадете зеленчуци по желба.

Повеќе
ПИРЕ ОД ГРАШОК И КРЕМСИРЕЊЕ

Пире од грашок и крем сирење

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Рецепт за тост со пасиран грашок, крем сирење и јајца.

Повеќе
МАФИНИ ОД ЈАЈЦА

Мафини од јајца

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Вкусна комбинација за доручек со додатоци кои можете да ги менувате по желба.

Повеќе
ЈАЈЦА НА ПИПЕРКА И ДОМАТ

Јајца на пиперка и домат

Тип на рецепт:, Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Кој вика дека доручекот мора секогаш да изгледа исто?

Повеќе
ТОСТ СО ПИЛЕШКО И СЛАНИНА

Тост со пилешко и сланина

Тип на рецепт:, Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Наместо стандардниот тост со шунка и кашкавал, еве еден рецепт за гурмански тост со лут ...

Повеќе
ЗАЧИНЕТ ЛЕБ СО ЛУК

Зачинет леб со лук

Тип на рецепт:, Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Одличен за комбинирање со разни видови на макала.

Повеќе
2013-09-15_13-03-00

Лангиди

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Стар струмички рецепт за мекици кој традиционално се подготвува за новороденче. Но со тек на ...

Повеќе
2013-09-21_16-43-38

Лут бурек

Тип на рецепт:
Средна оцена: (0 / 5)

Прекрасна варијанта на бурек кој може едноставно да го направите дома.

Повеќе
БРУСКЕТИ СО ДОМАТИ И БОСИЛЕК

Брускети со домати и босилек

Тип на рецепт:, Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Постојат безброј вкусни рецепти кои можете да ги приготвувате во сезоната на свежи домати. Еве ...

Повеќе
ПАНИРАНИ ЈАБОЛКИ

Панирани јаболка

Средна оцена: (0 / 5)

Лесен рецепт за панирани јаболки, подготвени на далматински начин.

Повеќе
Recipe Ads