Тип на рецепт: десерти

Еклер торта

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (2.5 / 5)

Состојки 20 лажици брашно 25 лажици шеќер 800 мл. млеко 250 гр. маргарин 200 гр. ...

Повеќе

Јагоди “Romanoff”

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Полн со шарм и елеганција, овој десерт кој е општо прифатен во светот, покажува што ...

Повеќе