Тип на рецепт: десерти

Овесни колачиња

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (4 / 5)

Состојки 1/2-1 чаша мед 500 гр. овесни снегулки суво овошје по желба 1 ванила 1/2 ...

Повеќе

Колач куглов

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (3.9 / 5)

Состојки 200 гр. шеќер 1 чаша млеко 1 чаша зејтин 3 чаши брашно 3 лажици ...

Повеќе

Црно-бели колачи

Тип на рецепт: Кујна:,
Средна оцена: (0 / 5)

Состојки 600 гр. шеќер за шербет 3 лажици какао 1 парче прашок за пециво 1 ...

Повеќе

Ивини корпички од тиква

Тип на рецепт:,
Средна оцена: (0 / 5)

Состојки лешници бадеми ананас црни сливи грозје бело и црно смокви мед канела сушено овошје ...

Повеќе

Слатко од дуњи

Тип на рецепт:,
Средна оцена: (0 / 5)

Состојки 150 гр. бадеми 1 кг. вода 1200 гр. шеќер 1 кг. дуњи ванила лимон ...

Повеќе

Кадаиф

Тип на рецепт:
Средна оцена: (0 / 5)

Состојки 800 гр. шеќер 800 гр. вода 150 гр. путер 100 гр. бадеми 200 гр. ...

Повеќе

Кокосовки

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Состојки 1 филџан ореви толчени 100 гр. кокос 2 чаени филџани брашно 4 лажици шеќер ...

Повеќе

Бајадера

Тип на рецепт:
Средна оцена: (0 / 5)

Состојки 150 гр. ореви мелени 150 гр. бисквити мелени 150 гр. путер или маргарин 2 ...

Повеќе

Салама

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Состојки 1 филџан бисквити мелени 1 филџан ореви мелени 50 гр. путер или маргарин 3 ...

Повеќе

Бомбици

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (1 / 5)

Ова е старински рецепт за бомбици кој се користи веќе четири генерации во моето семејство. Вкусот ...

Повеќе