Тип на рецепт: десерти

Торта од чоколадо и ананас

Тип на рецепт:, Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Чоколадна торта која може да се јаде без грижа на совест.

Повеќе

Чоколадни колачиња

Тип на рецепт:, Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Гурманска комбинација на карамел, чоколадо и лешници.

Повеќе

Десерт со крем од нескафе

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (2 / 5)

Вкусен и лесен за приготвување десерт за љубителите на кафе.

Повеќе

Колачиња од бадем со топло ладен прелив

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Рецепт за вкусни колачиња, лесни за приготвување, во кои брашното е заменето со мелени бадеми.

Повеќе

Чоколадна Нутела Торта

Тип на рецепт:, Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Ако не можете да си замислите ниту еден ден без нешто благо тогаш ова е ...

Повеќе

Панирани јаболка

Средна оцена: (0 / 5)

Лесен рецепт за панирани јаболки, подготвени на далматински начин.

Повеќе

Слатко од портокали

Тип на рецепт:,
Средна оцена: (5 / 5)

Состојки 1 кг. портокали кори и парчиња од портокалите 1 кг. шеќер 500 мл. вода ...

Повеќе

Слатко од лубеница

Тип на рецепт:,
Средна оцена: (0 / 5)

Состојки 1 кг. лубеница 1 кг. шеќер 250 мл. вода 1 лимон 2 ванили Упатство ...

Повеќе

Слатко од јагоди

Тип на рецепт:,
Средна оцена: (4 / 5)

Состојки 1 кг. шеќер 1 кг. јагоди 1 лимон Упатство Количината за слаткото сами ја ...

Повеќе

Слатко од трендафили

Тип на рецепт:
Средна оцена: (0 / 5)

Состојки 1 кг. вода 100 гр. трендафили ливчиња 1 кг. шеќер 3 – 4 лимони ...

Повеќе