Тип на рецепт: десерти

ЕСПРЕСО КОЛАЧИЊА

Еспресо колачиња

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Рецепт за брзи колачиња од кафе и чоколадо.

Повеќе
СЛАДОЛЕД ТОРТА

Сладолед торта

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Брза летна торта со вашите омилени состојки.

Повеќе
МИНИ ОВОШНИ ТОРТИЧКИ

Мини овошни тортички

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Десерт од лиснато тесто со ванила и овошје по желба.

Повеќе
ПИТА ОД ЦРЕШИ

Пита од цреши

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусен брз десерт кој може да го приготвите со свежо или замрзнато овошје.

Повеќе
МАЛИНИ СО ОВЕС

Малини со овес

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Крцкав крем десерт со малини и овес.

Повеќе
ЧОКОЛАДНИ КОЛАЧИЊА - 2

Чоколадни колачиња

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусни и брзи колачиња од чоколадо, корнфлекс и ореви.

Повеќе
ПРЖЕНИ БАНАНИ

Пржени банани

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусен рецепт за банани пржени во кокос.

Повеќе
СЛАДОЛЕД ОД ЧОКОЛАДО И ЛЕШНИЦИ

Сладолед од чоколадо со лешници

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Основниот рецепт може да го задржите ист, а додатоците да ги менувате по ваша желба.

Повеќе
НУТЕЛА ЛАВА КОЛАЧИ

Нутела лава колачи

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Слатко задоволство за љубители на чоколадо.

Повеќе
КОЛАЧ МОНТЕ

Колач Монте

Тип на рецепт:, Кујна:
Средна оцена: (4.5 / 5)

Лесен рецепт за еден вкусен десерт.

Повеќе
Recipe Ads