Тип на рецепт: десерти

Обланда со смокви

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

.

Повеќе

Чоколадни колачи со прелив од лешник

Тип на рецепт:, Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Мини тортички со чоколадо и крем од лешници.

Повеќе

Колачи со брусница и бело чоколадо

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Вкусни чоколадни колачи за совршена божиќна трпеза

Повеќе

Пита со јаболка

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (4.3 / 5)

Вкусна пита со јаболка за студени зимски денови.

Повеќе

Штрудла со јаболка

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Класичен рецепт за штрудла со јаболка, цимет и суво грозје.

Повеќе

Колачи од темно чоколадо

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Рецепт за чоколадни колачи кои се јадат без грижа на совест.

Повеќе

Мока крем

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Вкусен десерт од чоколаден пудинг со кафе.

Повеќе

Чоколаден крем

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (4.5 / 5)

Брз рецепт за чоколаден крем со лешници подготвен во микробранова печка.

Повеќе

Кремаст овошен десерт

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Пригответе кремаст десерт со мешано замрзнато овошје по желба.

Повеќе

Печени палачинки со глазирани јаболка

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (1 / 5)

Вкусен десерт за љубителите на палачинки.

Повеќе