Тип на рецепт: без месо

ПОТПЕЧЕНИ ЦРВЕНИ ПИПЕРКИ, КРОМИД И АНАСОН

Потпечени црвени пиперки, кромид и анасон

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Рецепт за зеленчукова тава како идеален прилог за ручек со свинско месо.

Повеќе
ПИРЕ ОД ГРАШОК И КРЕМСИРЕЊЕ

Пире од грашок и кремсирење

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Рецепт за тост со пасиран грашок, кремсирење и јајца.

Повеќе
СУПА ОД КАРФИОЛ

Супа од карфиол

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Вкусна крем супа од карфиол и компири.

Повеќе
МАРОКАНСКА СУПА

Мароканска супа

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (3.5 / 5)

Вкусна супа од моркови и кориандер.

Повеќе
СУПА ОД СЛАДОК КОМПИР

Супа од сладок компир

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (4.5 / 5)

Зачинета супа од сладок компир и луто пиперче.

Повеќе
ПРЖЕНИ КРАСТАВИЦИ

Пржени краставици

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (1 / 5)

Знаеме дека сте пробале панирани тиквици. А краставици?

Повеќе
КУПЧИЊА

Купчиња

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусно предјадење од модри патиџани, леќа и сирење.

Повеќе
СУПА ОД ПИПЕРКА НА СКАРА

Супа од пиперка на скара

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Вкусна супа од печени пиперки и маслинки.

Повеќе
КОМПИРИ СО РУЗМАРИН

Компири со рузмарин

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (3.7 / 5)

Не мора секогаш компирите да ги приготвувате на ист начин.

Повеќе
СУПА ОД ПЕЧУРКИ

Супа од печурки

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Вкусна крем супа од печурки и зачини.

Повеќе
Recipe Ads