Тип на рецепт: закуска

ЈАГНЕШКА СУПА

Јагнешка супа

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Јагнешка супа со јачмен и зеленчук.

Повеќе
МИНЕСТРОНЕ ЧОРБА

Минестроне чорба

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусна чорба од мешан зеленчук, сланина и пармезан.

Повеќе
ОРИЗ СО ЈАЈЦА

Ориз со јајца

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Рецепт за пржен ориз со јајца, шунка и зеленчук.

Повеќе
ПИПЕРКИ ПОЛНЕТИ СО КРЕМСИРЕЊЕ

Пиперки полнети со кремсирење

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Рецепт за полнети лути пиперки со кремсирење, колбаси и сланина.

Повеќе
ТОРТА ОД ОРИЗ

Торта од ориз

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусна солена торта од ориз, пилешко и домати.

Повеќе
ПЧЕНКАРНА ЧОРБА

Пченкарна чорба

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Вкусна чорба од пченка и сланина.

Повеќе
ШУНКА ВО ЖЕЛЕ

Шунка во желе

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (4.5 / 5)

Едноставно, вкусно и декоративно.

Повеќе
ПАЛАЧИНКИ ОД КОМПИР

Палачинки од компир

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (3.6 / 5)

Вкусен рецепт за солени палачинки од компир и сланина.

Повеќе
panirani_shampinjoni

Панирани шампињони

Тип на рецепт:, Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Панираната храна е сама по себе доста калорична но бидејќи печурките содржат доста вода овој ...

Повеќе
ЗАЧИНЕТ ЛЕБ СО ЛУК

Зачинет леб со лук

Тип на рецепт:, Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Одличен за комбинирање со разни видови на макала.

Повеќе
Recipe Ads