Сите написи во Креативни идеи

Организација на готварските алати

Од: | 0 Коментари | На:септември 28, 2014 | Категорија : Готварски алати, Креативни идеи

porcelanski_sad3

Со тек на времето на сите ни се случува да собереме голем број на кујнски готварски алати и тогаш настанува проблемот со простор за складирање. Каде да го сместиме најновиот комплет црпалки? Сукалото за месење не го собира во ниедна фиока, а алатките за филување на торти? Ви предлагаме неколку... повеќе

Повеќе

Пролетно декорирање на трпезата

Од: | 0 Коментари | На:април 28, 2014 | Категорија : Креативни идеи, Кујна од соништата

56c8a2b67eb14e4b90a5063c201c36c5

Внесете свеж пролетен здив во вашиот дом. Ви претстои ручек или вечера со пријатели? Потрудете се и декорирајте ја масата во свеж пролетен стил. Внесете многу цвеќе и бои и воодушевете ги вашите најблиски. повеќе

Повеќе

Прстени за салфети

Од: | 0 Коментари | На:април 28, 2014 | Категорија : Креативни идеи, Кујна од соништата

three rings

Збогатете ги вашите забави и свечени ручеци со овие креативни и забавни прстени за салфети. Иако вакви прстени можат да се купат готови, ви предлагаме да потрошите малку време за еден креативен викенд проект. Ова е одличен начин да ја тестирате вашата фантазија и умешност, бидејќи прстени можат да се... повеќе

Повеќе

Штитник за прсти

Од: | 0 Коментари | На:април 27, 2014 | Категорија : Готварски алати, Креативни идеи

mid section view of a woman cutting vegetables

Ви се случило ли да се исечете со ножот при сецкање на зеленчук или овошје? Ви предлагаме еден интересен и корисен изум. Со овој штитник за прсти ќе можете да готвите брзо без да се плашите од повреда.   повеќе

Повеќе

10 комбинации на бои во кујната

Од: | 0 Коментари | На:април 27, 2014 | Категорија : Креативни идеи, Кујна од соништата

kujna2

10 уникатни и интересни комбинации на бои кои можете да ги искористите за декорирање на вашата кујна. повеќе

Повеќе

Дизајн на мали кујни

Од: | 0 Коментари | На:април 27, 2014 | Категорија : Креативни идеи, Кујна од соништата

kujna12

Малите станови се секогаш комплицирани за уредување, а ова посебно важи за малите кујни бидејќи во нив мора да се сместат повеќе неопходни елементи. На крајот треба да се добие компактен, функционален и стилски простор. повеќе

Повеќе

Зачински билки во кујната

Од: | 0 Коментари | На:април 22, 2014 | Категорија : Креативни идеи, Кујна од соништата, Омилени зачини

windowsill-herb-garden

Одгледувањето на зачински билки дома е одличен начин да уживате во нивната прекрасна арома преку целата година, како и да ги збогатите домашно приготвените јадења со неповторлив мирис и вкус на свежи зачини. Дури и ако живеете во стан и немате голем двор на располагање не мора да се откажете... повеќе

Повеќе

Медитеранска кујна

Од: | 0 Коментари | На:април 21, 2014 | Категорија : Креативни идеи, Кујна од соништата

mediterranean-kitchen_3

Медитеранскиот дизајн при избор на кујни е секогаш во мода и најчесто еден од омилените. Медитеранската кујна вклучува многу различни елементи, а најдобра работа кај овој концепт е слободата која ја дозволува при изброт. Многу голем број на теми и култури се вклучени во овој дизјан и затоа се имаат... повеќе

Повеќе

Корпи за организација на кујната

Од: | 0 Коментари | На:април 21, 2014 | Категорија : Креативни идеи, Кујна од соништата

kitchen-organization-basket-041

Најчест проблем и кај малите и кај големите кујни е проблемот со организација на кујнските алати како и залихите на храна. Предлагаме интересна и креативна идеа за употреба на декоративни дрвени корпи за организација на просторот во кујната. Дрвените корпи можете да ги искористете за создавање на дополнителен простор ако... повеќе

Повеќе

Креативни кујнски алати

Од: | 0 Коментари | На:април 19, 2014 | Категорија : Готварски алати, Креативни идеи

држач за лажица за мешање

Наша топ листа на креативни кујнски алати кои ќе го направат готвењето полесно и позабавно.   повеќе

Повеќе
Recipe Ads