Сите написи во Готварски совети

Совети за совршени тестенини

Од: | 0 Коментари | На:јануари 11, 2016 | Категорија : Готварски совети, Совети и кулинарски трикови

making-pasta

Колку и да звучи лесно, приготвувањето на тестенини не се состои само од варење неколку минути во вода со малку сол. Избор на облик на тестенини – Постојат преку 100 вида на тестенини различни по форма и големина, а со тоа и различна намена. Ако рецептот бара одреден вид на... повеќе

Повеќе

Грешки при користење на даската за сечење

Од: | 0 Коментари | На:јануари 11, 2016 | Категорија : Готварски совети, Совети и кулинарски трикови

cutting-boards

Сечете месо и зеленчук на иста даска – За да спречите расипување на храната секогаш користете различна даска за месо и зеленчук/овошје. За полесно да запаметите која даска е за која намена ви предлагаме користење на даски во различна боја Даската ви се лизга додека ја користите – Заштитете ги... повеќе

Повеќе

Грутчиња во бешамелот?

Од: | 0 Коментари | На:јануари 11, 2016 | Категорија : Готварски совети, Совети и кулинарски трикови

how-to-make-becahamel-sauce

Ви се направиле грутчиња при подготовка на бешамел сосот? Кога се работи за бешамел сос, или било кој друг сличен за чие приготвување се користи брашно и путер, многу често може да се појават грутчиња од брашното. Во таква состојба не можете да го користите но сепак не го фрлајте.... повеќе

Повеќе

Чистење на ‘рѓа

Од: | 0 Коментари | На:мај 1, 2014 | Категорија : Готварски совети, Совети и кулинарски трикови

tava_kompir

Металните тави, плехови, ножеви и друг готварски прибор понекогаш и покрај темелното чистење можат да фатат ‘рѓа. Ви предлагаме да се обидете да ја исчистите со употреба на нетоксично, еколошко и ефтино средство. Пресечете еден компир на половина. Пресечената страна намачкајте ја со сода бикарбона и со него тријте ја... повеќе

Повеќе

Зачински билки во кујната

Од: | 0 Коментари | На:април 22, 2014 | Категорија : Креативни идеи, Кујна од соништата, Омилени зачини

windowsill-herb-garden

Одгледувањето на зачински билки дома е одличен начин да уживате во нивната прекрасна арома преку целата година, како и да ги збогатите домашно приготвените јадења со неповторлив мирис и вкус на свежи зачини. Дури и ако живеете во стан и немате голем двор на располагање не мора да се откажете... повеќе

Повеќе

Бланширање на зеленчук

Од: | 0 Коментари | На:мај 24, 2012 | Категорија : Готварски совети, Совети и кулинарски трикови

3294984817_3d099e0e05

Бланширањето е процес во два чекора во кој одреден зеленчук се става во зовриена вода да се провари, вообичаено една до две минути, а потоа сте става во сад со вода со мраз за моментално да се прекине со процесот на варење. Зеленчукот вообичаено се бланшира за да омекне, за... повеќе

Повеќе

Како да зготвите совршен омлет

Од: | 2 Коментари | На:мај 22, 2012 | Категорија : Готварски совети, Совети и кулинарски трикови

the-perfect-omelette-450

Во еден сад ставете јајца, сол и црн бибер и изматете ги добро со вилушка. Во нелеплива тава (тефлонска или слична) додадете една лажичка маргарин и растопете го на оган со средна јачина. Многу е важно омлетот да не го готвите на рингла уклучена на најсилно. Кога маргаринот ќе се... повеќе

Повеќе

Копар

Од: | 0 Коментари | На:мај 22, 2012 | Категорија : Омилени зачини

kopar

Вкус: Свеж и тревест; пердувести листови кои најчесто се користат како зачин за маринирање и саламура Одлично оди со: Туна салата, омлети, салати, морски специјалитети, зачин во таратур, билна киселина Забелешка: Употребете го копарот свеж или додадете го на топла храна пред самото сервирањето. повеќе

Повеќе

Кориандер

Од: | 0 Коментари | На:мај 16, 2012 | Категорија : Омилени зачини

spis_koriander_2_20_715564a

Вкус: Остар, по изгледот многу наликува на магдонос, но со многу посилен мирис. Одлично се комбинира со: Азиски, Мексикански и Индиски јадења. Чест додаток е на салати и супи. Забелешка:Кога растението ќе процвета листовите стануваат горчливи. Од неговото исушено семе се добива зачинот кориандер. Кориандерот е најчест додаток на карито.... повеќе

Повеќе

Босилек

Од: | 0 Коментари | На:мај 13, 2012 | Категорија : Омилени зачини

basil_16x9

Вкус: Мирисен и зачинет – речиси како бибер Одлично се комбинира со: Домати, зеленчук, пилешко, пица, свеж во салати, песто сос Забелешка: Препорачливо е да се користат цели листови или сецкани. Помалите листови на врвот од гранчето се најслатки.   . . Рецепт за песто сос Состојки: 2 лажици свежи... повеќе

Повеќе
Recipe Ads