Сите написи во Гурман

Пастрмајлија

Од: | 0 Коментари | На:декември 4, 2012 | Категорија : Блог, Гурман

Значи, обожавам кога ќе се залади времево, ме потсетува на црвено вино, свинско месо, сарма, и се останато што го избегавам во топли денови. Кога сум кај свинското месо и ладното време прво нешто што ми паѓа на памет е Пастрмајлија ( Пита што би рекле Велешани), ама јас сепак... повеќе

Повеќе

Шпагети на 1001 начин

Од: | 0 Коментари | На:ноември 25, 2012 | Категорија : Блог, Гурман

Хеј како сте ? Ја долго не сум пишал ништо на кујнава, не дека немам што да кажам него време да се немало ама ич. Периодов доста зафатено па така и готвењето ми остана малку во втор план. Незнам за вас, ама спаѓам у групата на експериментални готвачи па обично... повеќе

Повеќе

Значи жив не сум ако не мацнам

Од: | 3 Коментари | На:август 24, 2012 | Категорија : Блог, Гурман

Си вртам канали и налетувам на оној канал од кабловска 24 Kitchen , ваљда холандски е ама нема везе има превод  доле, али како и да е го следам интензитетот на презентерите и иако не ги разбирам ни збор, внесуваат страшна ведрина и не добивам желба да го сменам каналот.... повеќе

Повеќе

Гурмански Одмор

Од: | 0 Коментари | На:август 15, 2012 | Категорија : Блог, Гурман

Хеј, Како е? Јас само што се вратив од годишен одмор и се изнауживав во морски специјалитети за сите пари и се надевам ќе ме држи до следната година. повеќе

Повеќе

Гурмански Приказни

Од: | 0 Коментари | На:јули 29, 2012 | Категорија : Блог, Гурман

Драги мои посетители на Мојата Кујна, Здраво. Се надевам дека уживате во рецептите на мојата и ваша кујна. повеќе

Повеќе