Готвач Gurman

Сите рецепти од Gurman

Пржени краставици

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (1 / 5)

Знаеме дека сте пробале панирани тиквици. А краставици?

Повеќе

Зачинети пилешки крилца

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Рецепт за панирани пилешки крилца со сос од пиперки и лимета.

Повеќе

Макало од сланина и кашкавал

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусно макало кое добро се комбинира со млад морков или краставички.

Повеќе

Солена торта

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Рецептот можете да го измените по ваш вкус и да додадете зеленчуци по желба.

Повеќе

Печено луто пилешко

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Рецепт за пилешко во зачинета маринада.

Повеќе

Говедски сендвич

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусен сендвич со говедско месо, кашкавал, кромид и печурки.

Повеќе

Макало од павлака

Средна оцена: (5 / 5)

Лесно и брзо макало за вашите домашни забави.

Повеќе

Говедски ролат со печурки

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Рецептите за месни ролати се многу лесно прилагодливи за сечиј вкус. Можете да употребите месо ...

Повеќе

Хот дог со сланина

Средна оцена: (0 / 5)

Состојки 1 лажица кечап 1 лажица сенф 20 гр. кромид сецкан 150 гр. кисела зелка ...

Повеќе

Пастрмајлија

Од: | 0 Коментари | На:декември 4, 2012 | Категорија : Блог, Гурман

Значи, обожавам кога ќе се залади времево, ме потсетува на црвено вино, свинско месо, сарма, и се останато што го избегавам во топли денови. Кога сум кај свинското месо и ладното време прво нешто што ми паѓа на памет е Пастрмајлија ( Пита што би рекле Велешани), ама јас сепак... повеќе

Повеќе