Готвач Мојата Кујна

Сите рецепти од Мојата Кујна

Француски тост со сируп од сливи

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусен и лесен десерт од печено лепче со прелив од сливи.

Повеќе

Кокосови колачиња

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусен рецепт за љубители на кокос.

Повеќе

Печено пилешко со печурки

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Брзо и едноставно решение за вкусен ручек.

Повеќе

Полнети тиквици

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Необичен рецепт за полнети тиквици со сланина.

Повеќе

Макало од рузмарин и мајчина душица

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусно макало од кремсирење со зачини.

Повеќе

Ракчиња со сусам

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусен рецепт за зачинети ракчиња со печен сусам и зачини.

Повеќе

Потпечени црвени пиперки, кромид и анасон

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Рецепт за зеленчукова тава како идеален прилог за ручек со свинско месо.

Повеќе

Пире од грашок и кремсирење

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Рецепт за тост со пасиран грашок, кремсирење и јајца.

Повеќе

Салата со чадено пилешко

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Свежа салата од марула и чадено пилешко.

Повеќе

Салата од леќа и јачмен

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Летна салата со козјо сирење.

Повеќе