Прстени за салфети

Од : | 0 Коментари | On : април 28, 2014 | Категорија : Креативни идеи, Кујна од соништата

three rings

Збогатете ги вашите забави и свечени ручеци со овие креативни и забавни прстени за салфети.

Иако вакви прстени можат да се купат готови, ви предлагаме да потрошите малку време за еден креативен викенд проект. Ова е одличен начин да ја тестирате вашата фантазија и умешност, бидејќи прстени можат да се изработат од речиси секој материјал. Употребете картон, декоративна хартија, цветни салфетки, жица, монистри, украсни копчиња, волница …

Прстените се изработуваат лесно, а наградата е уникатно декорирана трпеза и воодушевување на вашите гости.

За инспирација ви нудиме галерија со предлози, како и видео со упатство.

 

 

 

 


 

 Booking.com

Print Friendly
Share This Post!
Add Comment RegisterНапишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


*

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Recipe Ads