10 комбинации на бои во кујната

Од : | 0 Коментари | On : април 27, 2014 | Категорија : Креативни идеи, Кујна од соништата

Не постои погрешен или правилен избор кога ја декорирате кујната од вашите соништа. Убави кујни постојат во сите димензии, форми и бои. Можеби некои избори се неочекувани, но токму смислата за авантура и изненадување е она што ги прави овие кујни уникатни и забавни.

Ви предлагаме 10 комбинации на бои кои можете да ги искористите за декорирање на вашата кујна.

Која ви остави најголем впечаток?

  1. бледо сина и сива: ова е совршена комбинација кога сакате светла кујна а да не е бела.
  2. силна розева, црна и тиркизна: енергична, забавна комбинација, со допир на 80-тите.
  3. црна, бела и злато: безвременска, софистицирана, софистицирана
  4. маслинесто зелена и светло сина: кога сакате ретро стил
  5. црна, кафеава и бела боја: одличен начин за комбинација на неутрални бои во кујната
  6. махагони, сива, и розева: за мистично и романтично чуство
  7. темно сива, беж и дрво: докажува дека кафеава и сива боја може одлично да се совпаѓаат
  8. цино-сива и мандарина: за весело и разиграно чувство
  9. темно тиркизна и белата: храбар и драматичен избор.
  10. смарагд и месинг: за комплетно луксузен изглед на вашата кујна
Share This Post!

Напишете коментар