Рецепти од кујната: Француска

Француски тост со сируп од сливи

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Вкусен и лесен десерт од печено лепче со прелив од сливи.

Повеќе

Мини овошни тортички

Тип на рецепт: Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Десерт од лиснато тесто со ванила и овошје по желба.

Повеќе

Француска салата

Кујна:
Средна оцена: (5 / 5)

Состојки 100 гр. кисела павлака 150 гр. пилешка шунка 100 гр. сирење 300 гр. краставица ...

Повеќе

Печено пиле на француски начин

Средна оцена: (0 / 5)

Состојки 1 лажичка морска сол 3 лажици маслиново масло 4 парчиња лук издробен мајчина душичка ...

Повеќе

Француски тост од милиброд со аспарагус

Кујна:
Средна оцена: (0 / 5)

Француски тост како совршена идеа за викенд доручек

Повеќе

Француска супа со кромид

Кујна:
Средна оцена: (4 / 5)

Состојки 2 лажици брашно 1 чаша бело вино 0,5 лажичка бибер 250 гр. кашкавал 50 ...

Повеќе